Zwycięstwo numer 13 Maxa Verstappena w trwającym wciąż sezonie - Red Bull Racing zdobywał mistrzostwo świata zespołów w Formule 1!

Zwycięstwo numer 13 Maxa Verstappena w trwającym wciąż sezonie - Red Bull Racing zdobywał mistrzostwo świata zespołów w Formule 1!

Na pewno kibice wyścigów samochodowych nie cieszą się z tego, iż trwający aktualnie sezon F1 powoli dobiega końca. Podczas ostatniego weekendu poznaliśmy już wszystkie najbardziej istotne rezultaty tego sezonu. Zespół Oracle Red Bull Racing po dziewięcioletniej dominacji Mercedesa dał radę zdobyć mistrzowski tytuł konstruktorów. Dla zespołu Red Bulla trwający w tej chwili sezon jest fenomenalny pod wieloma względami i nie da się tego ukryć. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, w jak fenomenalnej dyspozycji znajduje się aktualnie Verstappen. Mistrz Formuły 1 z poprzedniego sezonu zagwarantował sobie kolejny tytuł z kolei w trakcie rundy o Grand Prix Japonii. Teraz ma możliwość zupełnie skupić się na pobijaniu następnych rekordów. Zwycięstwo podczas niedzielnego wyścigu sprawiło, że holenderski kierowca wyrównał rekord ilości triumfów w trakcie jednego sezonu.

Na chwilę obecną rekord ten wynosi 13 zwycięstw, jednakże Verstappen ma szansę, żeby mocno go poprawić. Do końca aktualnego sezonu pozostały 3 rundy i kierowca z Holandii może śmiało zwyciężyć każdy. W trakcie trwania GP USA kierowca Red Bulla po raz kolejny udowodnił, dlaczego jego przewaga w trakcie sezonu 2022 jest aż tak wielka. Obecny mistrz świata spisuje się fenomenalnie i w dodatku w trudnych warunkach umie dowieźć wygraną w wyścigu. Początek wyścigu na torze w Austin był dla holenderskiego kierowcy wyśmienity. Już przed zakrętem numer jeden udało mu się wyminąć Sainza i miał możliwość, żeby powiększać swoją przewagę nad resztą stawki. W trakcie pitstopu wystąpił problem przy zmianie opon i kierowca Red Bulla stracił wiele czasu. Wszystko wskazywało na to, iż zyskać na tym może posiadacz siedmiu tytułów mistrzowskich Hamilton, który wskoczył na fotel lidera. Verstappen jednak nie miał w planach odpuszczać i był w stanie dogonić Hamiltona, a potem go wyprzedzić. W finalnym rozrachunku obecny mistrz świata wygrał wyścig o GP USA, na drugim stopniu podium był Lewis Hamilton Sir Lewis Hamilton, a trzecie miejsce zajął Leclerc z ekipy Ferrari.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy