Wygrana oraz niesamowity pojedynek mistrza polskiej ekstraklasy we Włoszech - Fiorentina awansowała do najlepszej czwórki!

Wygrana oraz niesamowity pojedynek mistrza polskiej ekstraklasy we Włoszech - Fiorentina awansowała do najlepszej czwórki!

Futbolowi wielbiciele z naszego kraju są przyzwyczajeni do tego, że kluby ligi polskiej dość prędko kończą swoją przygodę z europejskimi zmaganiami. Na pewno olbrzymim zaskoczeniem jest to, iż jest połowa kwietnia, a ekipa Lecha z Poznania do ostatniego gwizdka meczu z ACF Fiorentiną walczyła o zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki rozgrywek europejskich. Poznański Lech w aktualnym sezonie pokazał się niesamowicie i nie da się temu zaprzeczyć. Dziennikarze sportowi z całego kraju w social mediach dodają sporo pozytywnych opinii dotyczących gry poznańskiego Lecha. Z całą pewnością awans do 1/4 finału LKE to olbrzymi sukces, jednak gracze szkoleniowca Johna Van Der Brooma mieli nadzieję na wiele więcej. I rzeczywistość dowiodła, że dostanie się do półfinału Conference League był naprawdę możliwy.

Poznański Lech nie uchodził za faworyta przed pierwszym meczem ćwierćfinałowym. Duża ilość ekspertów sportowych twierdziła, że drużyna ACF Fiorentiny, która wywodzi się z Włoch jest faworytem. W kibicach piłkarskich z naszego kraju tliła się jednak nadzieja, że mistrz PKO Ekstraklasy ma szansę zaskoczyć swoich przeciwników. Okazało się w rozrachunku końcowym, że w pierwszym starciu ACF Fiorentina była dla mistrza polskiej ligi za mocna. Zawodnicy z Florencji na stadionie przy Bułgarskiej zwyciężyli rezultatem cztery do jednego i mocno przybliżyli się do zakwalifikowania się do 1/2 finału. Przed meczem rewanżowym był wyczuwalny spokój w obozach obu zespołów. Chociażby z tego powodu gra mistrza polski we Florencji była sporym zaskoczeniem dla miejscowych sympatyków. Na dwadzieścia minut przed zakończeniem spotkania rewanżowego KKS Lech Poznań prowadził we Włoszech z faworyzowaną ACF Fiorentiną rezultatem 3:0. Ten rezultat oznaczał, iż czeka nas dodatkowy czas gry i zawodnicy z Poznania mają szansę na wywalczenie kwalifikacji do półfinału Ligi Konferencji. Nieszczęśliwie obrona poznańskiego Lecha popełniła 2 gigantyczne błędy w końcówce rewanżowego meczu, które zakończyły się trafieniami dla gospodarzy. To ostatecznie zniwelowało szansę na zakwalifikowanie się dalej oraz walkę o wygraną w zmaganiach Ligi Konferencji Europy. Warto jednak zaznaczyć, iż mistrz polskiej ligi zaprezentował się fenomenalnie w trwającym aktualnie sezonie europejskich pucharów. Z całą pewnością to jest szansa na to, że z każdym nadchodzącym rokiem będzie znacznie lepiej.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy