W weekend na stadionach we Francji było ekscytująco i mieliśmy okazję oglądać mnóstwo bramek! Niezwykły pojedynek w niedzielę w rozgrywkach francuskich zagrali zawodnicy PSG!

W weekend na stadionach we Francji było ekscytująco i mieliśmy okazję oglądać mnóstwo bramek! Niezwykły pojedynek w niedzielę w rozgrywkach francuskich zagrali zawodnicy PSG!

Przez długi okres czasu liga francuska uważana była przez sportowych dziennikarzy za rozgrywki z niższej półki. Wypakowanych gwiazdami klubów, które byłyby w stanie do samego końca toczyć boje w Lidze Mistrzów przeważnie nie było tam. Na początku poprzedniej dekady jednakże do Paris Saint Germain wszedł całkowicie nowy właściciel, który zainaugurował całkowicie nową erę dla stołecznego zespołu a także francuskich rozgrywek. Francuska Ligue 1 od tego czasu zaczęła być o wiele bardziej rozpoznawalna i piłkarskie gwiazdy dużo chętniej zgadzali się na przenosiny do klubów z Francji. I właśnie w tym artykule chcielibyśmy skupić się na tym, co w obecnej chwili dzieje się w Ligue 1. Bez cienia wątpliwości obecnie najmocniejszym klubem we francuskiej Ligue 1 jest PSG, które znów pewnie kroczy ku tytułowi mistrza kraju. Na chwilę obecną zdaje się, że brakuje we francuskich rozgrywkach zespołu, który byłby w stanie zakończyć dominację graczy PSG.

Drużyna trenowana przez trenera Pochettino Mauricio w niedzielę zwyciężyła Reims wynikiem 4 do 0. W taki sposób gracze Paris Saint Germain mogli dodać do swojego dorobku następne niezwykle ważne w odniesieniu do walki o mistrzowski tytuł 3 oczka. Swoje pierwsze trafienie dla Paris Saint-Germain w trakcie tego spotkania strzelił Ramos Sergio, który podczas letniego okienka transferowego został pozyskany z Realu Madryt i z całą pewnością trzeba wziąć ten fakt pod uwagę. Bez wątpienia najbardziej emocjonujące spotkanie rozegrało się pomiędzy Bordeaux oraz RC Stresbourg. Klub gości w trakcie tego sezonu walczy o występ w Lidze Mistrzów, jednakże w trakcie tego spotkania musieli pogodzić się z porażką. Rezultatem 4 do 3 wygrali gracze Girondins Bordeaux, co z całą pewnością podobać się mogło wielbicielom, którzy zasiedli na trybunach w dniu spotkania. Mecz na rezerwowej ławce przesiedział natomiast Majecki Radosław, którego AS Monaco było gorzej przygotowane od Montpellier HSC i poniosło porażkę rezultatem 2 do 3. Dobrze podkreślić, że to była elektryzująca kolejka francuskiej ligi.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy