Triumf polskiej reprezentacji siatkarzy z narodową reprezentacją Włoch w pojedynku o trzecie miejsce turnieju Ligi Narodów!

Triumf polskiej reprezentacji siatkarzy z narodową reprezentacją Włoch w pojedynku o trzecie miejsce turnieju Ligi Narodów!

W Polsce siatkarscy kibice są przyzwyczajeni do świętowania sukcesów od bardzo dawna. Polska kadra narodowa na kolejnych turniejach przedstawia fenomenalny poziom, czego efektem są wygrywane mistrzostwa. Polscy siatkarze jako jedyni w dziejach tej dyscypliny sportowej, zdołali obronić tytuł mistrza świata i warto wziąć to pod uwagę. Bez najmniejszych wątpliwości jest to niezwykłe osiągnięcie, które zasługuje na szacunku. Wielkość siatki w naszym kraju zaczęła się rozrastać na początku XXI wieku, gdy szesnaście lat temu wystąpiliśmy w finałowym meczu mistrzostw świata. Genialny turniej wówczas miał młody Mariusz Wlazły, którego powstrzymali dopiero siatkarze z Brazylii. Mnóstwo komplementów mimo porażki w finałowym spotkaniu z narodową reprezentacją Brazylii wynikiem 0 do 3 w kierunku kadry narodowej Polski posyłali eksperci sportowi. Z pewnością nikt nie był w stanie przewidzieć, jakie sukcesy będzie świętować ta pokolenie siatkarzy w następnych latach.

Bez wątpienia podstawą dla triumfów drużyny Polski byli racjonalnie dobierani selekcjonerzy. Siatkarze przeważnie świetnie się rozumieli ze szkoleniowcami, co wpływało na doskonałą dyspozycję na parkiecie. Identycznie wygląda to w przypadku polskiej narodowej drużyny oraz szkoleniowca Grbicia, który przejął drużynę po Vitalu Heynenie. Były siatkarz pochodzący z Serbii początkowo nie budził wiary pośród ekspertów sportowych z Polski, lecz z czasem wyrobił sobie bardzo dobrą markę. Polska narodowa kadra niedługo będzie bronić złotego medalu w trakcie mistrzostw świata. Lecz zanim dojdzie do tego, polscy siatkarze wzięli udział w National League. W siatkówce to jest względnie nowy turniej, który kibice przyjęli optymistycznie. Na to, że nasza kadra będzie w stanie zwyciężyć w Lidze Narodów liczyło sporo siatkarskich sympatyków. w rozgrywkach grupowych zaprezentowali się doskonale, a w ćwierćfinale zwyciężyli z irańską kadrą narodową. W półfinale siatkarze kadry polskiej jednak nie poradzili sobie z kadrą Stanów Zjednoczonych i musieli się zadowolić spotkaniem o brązowy medal. Przeciwnikiem drużyny Polski była włoska drużyna narodowa. Polska kadra mogła radować się z brązowego medalu w Lidze Narodów po tym jak ten mecz skończył się rezultatem zero do trzech.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy