Reprezentacja polska piłkarska już zna oponenta w walce o kwalifikację do światowych mistrzostw w Katarze! Piłkarze z Polski będą walczyć z rosyjską narodową kadrą o finał baraży!

Reprezentacja polska piłkarska już zna oponenta w walce o kwalifikację do światowych mistrzostw w Katarze! Piłkarze z Polski będą walczyć z rosyjską narodową kadrą o finał baraży!

decydująca prosta kwalifikacji do mundialu ze strony zespołu polskiego była zaskakująco słaba i nie podlega to wątpliwości. Finalnie polscy gracze byli w stanie zagwarantować sobie występ w barażowych zmaganiach, ale z za dużą zuchwałością podeszli do pojedynku z narodowym zespołem Węgier. Nie byliśmy rozstawieni w trakcie losowania barażowych pojedynków, gdyż nie uniknęliśmy porażki. Wylosowaliśmy stosunkowo prostą barażową ścieżkę więc mieliśmy jednak dużo szczęścia. Narodowa drużyna Rosji, która na poprzednich mistrzostwach świata dotarła aż do najlepszej ósemki okazała się Najpierw przeciwnikiem Biało Czerwonych. Dla zawodników szkoleniowca Stanisława Czerczesowa to był bez cienia wątpliwości imponujący rezultat, jednak po tym mundialu ich forma nie prezentowała się zbyt dobrze. I między innymi dlatego możemy mieć nadzieję na to, że będziemy w stanie ugrać promocję do finałowego pojedynku barażowego turnieju o miejsce na mistrzostwach świata w Katarze.

Przed rozlosowaniem przeciwników barażowych na szkoleniowca drużyny narodowej Polski Paulo Sousę runęła olbrzymia krytyka za jedenastkę, którą zadecydował puścić w starciu z węgierskim zespołem. Duże grono specjalistów dyskutowało nad tym, aby sięgnąć po zupełnie nowego szkoleniowca przed ważnymi starciami. Pomimo tego Sousa zachował swoją pracę i trzeba podkreślić, że miał przy rozlosowaniu naprawdę sporo szczęścia. Takim sposobem zdołaliśmy uniknąć niezwykle trudnej rywalizacji z włoską narodową kadrą, czyli aktualnymi mistrzami Europy. Jeśli uda się nam pokonać narodową kadrę Rosji to w rozstrzygającym spotkaniu zmierzymy się na Stadionie Narodowym ze zwycięzcą pojedynku między szwedzką kadrą narodową, a czeską reprezentacją. Spotkanie ze Szwedami byłoby fenomenalną okazją na rewanż za porażkę rezultatem 2:3 podczas mistrzostw Starego Kontynentu i to nie podlega żadnej wątpliwości. Dobrze na uwadze mieć to, że spotkanie z rosyjską narodową reprezentacją nie będzie dla naszego zespołu zbyt łatwe. Reprezentacja piłkarska Polski musi się wdrapać na najwyższy poziom swoich futbolowych zdolności jeśli nadal chcemy myśleć o awansie na światowe mistrzostwa.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy