Piłkarze naszej kadry zwyciężyli albańską narodową drużynę i są o wiele bliżej rywalizowania w barażach! Niezwykle ciężka przeprawa zespołu narodowego Polski w kwalifikacyjnych zmaganiach do mistrzostw świata!

Piłkarze naszej kadry zwyciężyli albańską narodową drużynę i są o wiele bliżej rywalizowania w barażach! Niezwykle ciężka przeprawa zespołu narodowego Polski w kwalifikacyjnych zmaganiach do mistrzostw świata!

Dostanie się na mundial dla piłkarskich sympatyków z całego świata jest z całą pewnością niezwykle istotne. Ze względu na pandemiczną sytuacją z minionego roku trwające w tym momencie kwalifikacje musiały zostać w tym przypadku wyjątkowo przełożone. Polska drużyna narodowa zaczęła zmagania w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze ze świeżym trenerem Paulo Sousą, którego misją było wytrenować narodową drużynę do rywalizacji o awans na przyszłoroczne światowe mistrzostwa w Katarze. Start rywalizacji w kwalifikacjach dla reprezentacji Polski nie był specjalnie dobry, lecz najbardziej kluczowe jest to, iż byliśmy w stanie zdobyć kilka ważnych punktów. Na wieczór we wtorek oponentem drużyny narodowej Polski była drużyna narodowa Albanii, która przed tym pojedynkiem znajdowała się jedną lokatę wyżej w tabeli grupy kwalifikacyjnej. To oznaczało, że gracze z Polski muszą zdobyć trzy oczka, jeśli dalej chcieli marzyć o awansie na światowe mistrzostwa w Katarze.

Rozsądnie zrozumieć to, że start tego starcia był niezwykle wyrównane i ciężko było wskazać głównego faworyta do zgarnięcia trzech punktów. Pierwsze czterdzieści pięć minut spotkania zakończyła się wynikiem zero do zera, co bez żadnych wątpliwości było znacznie lepszą okolicznością dla drużyny narodowej Albanii. Znacznie lepiej wyglądała zdecydowanie lepiej dyspozycja naszych zawodników i byliśmy zdecydowanie bliżej ustrzelenia trafienia. Narodowa drużyna Polski w końcowym rozrachunku była w stanie strzelić trafienie i wyjść na prowadzenie podczas tego pojedynku. Świderski Karol sfinalizował bardzo dobre dogranie Klicha po tym jak pojawił się na murawie w drugiej części meczu. Po raz kolejny selekcjoner Sousa Paulo udowodnił, iż umie wprowadzać graczy z ławki rezerwowych podczas meczu. Przez wzgląd na nieodpowiednie zachowania kibiców z Albanii spotkanie musiało zostać na kilka minut zawieszone. Jednak po wznowieniu tego starcia niewiele się zmieniło i to reprezentanci Polski mogli świętować z powodu pełnej puli punktów. w kontekście zmagań o dostanie się do katarskiego mundialu wynik jeden do zera na wyjeździe to świetna nowina. Reprezentacja Polski jest w tej chwili na miejscu numer dwa i kwestia dostania się do baraży zależna jest jedynie od nas.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy