Piłkarze drużyny niemieckiej byli kompletnie bezbronni i w rozrachunku końcowym przegrali wynikiem 0 do 4! Imponująca wygrana mistrza Eredivise w Champions League!

Piłkarze drużyny niemieckiej byli kompletnie bezbronni i w rozrachunku końcowym przegrali wynikiem 0 do 4! Imponująca wygrana mistrza Eredivise w Champions League!

Sympatycy futbolu zebrani na obiekcie w Amsterdamie mieli okazję oglądać bardzo dobre widowisko. Na własnym boisku Ajax z Amsterdamu podejmował we wtorkowy wieczór dortmundzką Borussię, czyli naprawdę silny klub z niemieckich rozgrywek. Zwycięzca ligi holenderskiej świetnie rozpoczął rywalizację w trwającej obecnie edycji Pucharu Europy i na początku należy o tym wspomnieć. Przed wtorkowym meczem mistrzowie ligi holenderskiej mieli na swoim koncie dwa zwycięstwa i w meczu z Borussią Dortmund ich zamierzeniem po raz kolejny był komplet punktów. Gracze Borussii Dortmund także mieli chęć na komplet punktów podczas tego pojedynku i w tym przypadku nie miało być tak prosto. Rozsądnie jednak zwrócić uwagę na fakt, iż w tym starciu ciężko było wytypować faworyta do triumfu. Obie ekipy miały wyrównane szanse i wszystko rozstrzygnąć się miało w ciągu 90. min.. Bez wątpienia tak mizernego meczu ze strony Borussii i jednocześnie tak fantastycznego spotkania graczy mistrza holenderskich rozgrywek mało kto się spodziewał.

Dla sympatyków drużyny z Niemiec rzeczywistość okazała się niesamowicie bezwzględna. Od pierwszych minut tego spotkania zawodnicy Ajaxu z Amsterdamu prezentowali się zdecydowanie korzystniej od swoich rywali. Haaland Będący w niesamowitej dyspozycji w obecnym sezonie był w trakcie tego starcia całkowicie wyłączony i nie umiał wyszukać drogi do bramki przeciwnika. Ajax natomiast okazał się naprawdę skuteczny, czego najlepszym poświadczeniem jest ostateczny wynik starcia. Wynikiem 4 do 0 wygrali Zawodnicy drużyny Ajaxu Amsterdam i w ten sposób zdołali się umocnić na prowadzeniu w grupowych rozgrywkach. Bez cienia wątpliwości ten triumf może ich przybliżyć do dostania się do zmagań w fazie pucharowej, która rozegrana zostanie po zimowej przerwie. Zawodnicy dortmundzkiej Borussii mają teraz czternaście dni na uszykowanie strategii do drugiego spotkania, które zostanie rozegrane na ich obiekcie. To z całą pewnością będzie okazja ku temu, by chociaż delikatnie zrewanżować się za katastrofalny wynik na stadionie w Amsterdamie. Kibice piłkarscy ze Starego Kontynentu są urzeczeni dyspozycją prezentowaną przez graczy trenera Ten Haga Erika i zaczynają mieć nadzieję w powtórzenie rezultatu z sezonu 2018/2019, kiedy to Ajax wywalczył awans aż do 1/2 finału Champions League eliminując wcześniej wiele faworyzowanych ekip.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy