Imponujący wynik a także incydent faworytów w trakcie wyścigu Grand Prix Włoch! Daniel Ricciardo wygrał we Włoszech, a Norris Lando zajął miejsce numer dwa!

Imponujący wynik a także incydent faworytów w trakcie wyścigu Grand Prix Włoch! Daniel Ricciardo wygrał we Włoszech, a Norris Lando zajął miejsce numer dwa!

Trzeba podkreślić, iż obecny sezon F1 jest niesamowicie fascynujący. Biorąc pod uwagę poprzednie lata walka o światowe mistrzostwo była opanowana przez kierowców niemieckiego Mercedesa, a dokładniej mówiąc Hamiltona. W ostatnim sezonie kierowca angielskiego pochodzenia sięgnął po siódmy mistrzowski tytuł Formuły 1, co dało mu szansę zrównania w sumie tytułów z fantastycznym Michaelem Schumacherem. W rozgrywającym się w tej chwili sezonie kierowca pochodzenia brytyjskiego nie ma już jednak aż tak lekko w drodze po ósmy tytuł mistrza świata. Zostało to spowodowane pojawieniem się w stawce Verstappena Maxa, który także marzy o tym, aby wygrać tytuł mistrzowski Formuły jeden. Batalia pomiędzy tymi kierowcami już od Grand Prix Bahrajnu jest naprawdę zaciekła i naprawdę ciężko stwierdzić kto z nich na koniec sezonu będzie triumfować. Wyścig we Włoszech, czyli Grand Prix Monzy był kolejną rundą batalii tych dwóch zawodników. Dla ogromnej liczby kierowców to niezwykle przyjemny tor, a podczas tego weekendu w samochodzie zasiadł Kubica którego zadaniem było zastąpić Raikkonena, który zachorował.

Sesje eliminacyjne do wyścigu o włoskie GP zagwarantowały kibicom motoryzacji siedzącym na trybunach sporo pasjonujących emocji. Początek niedzielnego wyścigu zagwarantował sympatykom zażartą walkę, z której najkorzystniej wyszli Ricciardo a także Verstappen. Naprawdę kluczowe dla przebiegu wyścigu były odwiedziny kierowców w serwisowej alei. Właśnie po zmianie opon doszło do zaskakującego wypadku. W niesamowicie wąskim miejscu spotkali się Hamilton oraz Verstappen i w sytuacji, kiedy zdawało się, że to jest koniec przepychanek, zawodnicy uderzyli się kołami, a samochód zawodnika z Holandii upadł na samochodzie kierowanym przez kierowcę Mercedesa. To bez żadnych wątpliwości była zaskakująca sytuacja dla motoryzacyjnych fanów zebranych na widowni, ale nikomu nie stało się nic. Zawodnicy zespołu McLarena, którzy zakończyli wyścig niedzielny na dwóch najwyższych lokatach korzyść zyskali na tym całym incydencie. Wyścig o Grand Prix Monzy zwyciężył Australijczyk Ricciardo, a na drugim miejscu dojechał Norris. Dla McLarena to z całą pewnością fenomenalne osiągnięcie i ten rezultat bardzo pomoże im w batalii o 3 lokatę w klasyfikacji generalnej.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy