Igrzyska w piłce nożnej - najważniejsze widowisko

Igrzyska w piłce nożnej - najważniejsze widowisko

Zawody w Katarze nadciągają wielkimi krokami, a przeważająca grupa mężczyzn z fascynacją odlicza nadchodzące doby. W sieci globalnej rodzi się mnóstwo opinii na temat tego, jaka formacja zawodników wygra zawody, a jaka posiada znikome prawdopodobieństwo. Krytyki wobec różnorodnych piłkarzy też nie zabraknie. Czy rzadkie wydarzenie da kibicom wyraziste uniesienie?

Znakomitość igrzysk piłkarskich

Mimo dużej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które aktualnie miały miejsce, aktualne mistrzostwa będą obłędnie zjawiskowe. Po raz pierwszy w historii, zawody będą miały miejsce na terytorium Bliskiego Wschodu, a ponadto po raz pierwszy w kraju wyznania islamskiego. Pora roku również jest nietypowa, gdyż rywalizacja sportowa odbędzie się w czasie jesieni. Jest to też finalny koncept mistrzostw świata, gdy stawać do zawodów będą zaledwie 32 drużyny, gdyż na kolejnym tego typu zgromadzeniu sportowym, liczba zespołów zwiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych reprezentacji.

Jadowite opinie w społeczeństwie piłkarskim

Nadchodzące mistrzostwa są bardziej dyskusyjne od swych poprzedników. Powstają opinie, iż wybór kraju, w którym mecze piłkarskie mają się odbyć, miał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskiej społeczności widać gołym okiem bardzo duże niezadowolenie. Wokół mistrzostw świata na okrągło kręciło się widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, iż w czasie budowy obiektów sportowych i całej infrastruktury, zginęła ogromna liczba robotników, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie zatrzymało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego historycznego wydarzenia dla bogatego państwa, którym jest Katar.

Który zespół wzniesie złoty puchar?

Mimo sporej antypatii aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza zawodów, i tak miliony kibiców angażują się w cały proces, typując przeróżne zespoły do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej typowanymi faworytami do wygrania całego turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zdobywcę złotego medalu musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy