Fantastyczne rozstrzygnięcie w I. kolejce turnieju Europa League! Warszawska Legia przejęła miejsce pierwsze w klasyfikacji swojej grupy po tym jak pokonała moskiewski Spartak!

Fantastyczne rozstrzygnięcie w I. kolejce turnieju Europa League! Warszawska Legia przejęła miejsce pierwsze w klasyfikacji swojej grupy po tym jak pokonała moskiewski Spartak!

kluby piłkarskie z Polski strasznie rzadko zapewniają swoim fanom radosne odczucia w europejskich zmaganiach i nie ma wątpliwości co do tego. Co roku drużyny z PKO Ekstraklasy szybko odpadają w kwalifikacyjnych rozgrywkach i kończą swoją przygodę w rozgrywkach europejskich i przyzwyczailiśmy się do tego. W obecnym sezonie sympatycy piłki nożnej z Polski mogli być jednak o wiele bardziej uradowani z dyspozycji piłkarskich klubów. Ostatecznie tylko Legia zakwalifikowała się do grupowej fazy rozgrywek europejskich, jednak reszta ekip podczas kwalifikacyjnych rozgrywek radziła sobie naprawdę nieźle. Jednakże teraz mamy chęć skoncentrować się na formie Legii, która podczas wieczoru w środę rozpoczęła walkę w grupowych rozgrywkach Ligi Europejskiej. W premierowym meczu grupowej fazy rywalem był moskiewski Spartak, a więc niesamowicie mocny zespół rosyjski.

Przed tym meczem mnóstwo sportowych redakcji jednogłośnie uważało, że Legii Warszawa niezwykle trudno będzie postarać się o jakąkolwiek zdobycz punktową. Przed rozpoczęciem meczu Spartak Moskwa wydawał się rywalem o wiele trudniejszym i mistrz polskiej ligi musiał się bardzo starać, aby ugrać przynajmniej punkt podczas tego meczu. Sytuacja w trakcie meczu prezentowała się jednak nieco inaczej, co z pewnością jest niezwykłą nowiną dla fanów piłki nożnej z naszego kraju. Gracze szkoleni przez Michniewicza od pierwszych minut meczu zagwarantowali gospodarzom i w paru sytuacjach byli blisko zdobycia bramki. Bez najmniejszych wątpliwości piłkarze Spartaka z Moskwy byli mocno zadziwieni tym, w jakim stylu ten mecz rozegrali zawodnicy Legii. Bardzo rozsądna okazała się taktyka Legii Warszawa i mogliśmy w niej zobaczyć koncepcję na ten pojedynek. Mogło się wydawać, że pojedynek zakończone zostanie wynikiem remisowym w sytuacji, kiedy na tablicy pojawiła się 90. minuta starcia. Jednak w doliczonym czasie piłkarze Legii Warszawa zorganizowali genialną kontrę, która skończyła się golem dla przyjezdnych strzelonym przez Kastratiego. Zawodnicy Spartaka z Moskwy starali się jeszcze strzelić bramkę, jednak brakło im czasu i to gracze mistrza naszego kraju mieli możliwość świętować trzy oczka.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy