Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Wojciecha Szczęsnego - polska kadra triumfuje w spotkaniu z narodową reprezentacją Arabii Saudyjskiej wynikiem 2:0!

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Wojciecha Szczęsnego - polska kadra triumfuje w spotkaniu z narodową reprezentacją Arabii Saudyjskiej wynikiem 2:0!

Już przed pierwszym meczem światowe mistrzostwa w Katarze uznawane były za nieprawdopodobne pod wieloma względami. Piłkarscy kibice z Polski z rozsądkiem podchodzili do określania szans drużyny Polski na awans do dalszej fazy. Naszymi rywalami w zmaganiach grupowych miała być solidna reprezentacja Arabii Saudyjskiej, faworyt do mistrzostwa świata Argentyna, oraz kadra Meksyku. Dla naszych reprezentantów pierwszy pojedynek na mistrzostwach świata był bardzo trudny i wielu sportowych dziennikarzy krytykowało styl, w jakim pokazała się piłkarska reprezentacja Polski. Michniewicz uspokajał jednak, iż gra polskiej drużyny z każdym kolejnym spotkaniem będzie prezentować się o wiele lepiej i tego najlepszym dowodem miał być mecz z drużyną Arabii Saudyjskiej. I faktycznie okazało się, iż to starcie było przełomowe dla reprezentantów Polski. W trakcie tego spotkania nasi gracze pokazali się zdecydowanie lepiej niż z zespołem Meksyku i fani z naszego kraju mogli mieć nadzieję na wygraną.

Gra polskiej narodowej drużyny od początku tego spotkania prezentowała się dużo lepiej pod kątem ofensywnym, niż to miało miejsce w przypadku pierwszego spotkania. Reprezentacja piłkarska Polski tworzyła akcje i usiłowała utrzymywać się przy futbolówce. Rzecz jasna nie brakło pomyłek w defensywie, jednak tego dnia po raz kolejny bardzo dobrze spisywał się Szczęsny, który bronił każdy strzał. Podczas pierwszej połowy padła również pierwsza bramka dla polskiej drużyny narodowej, którą zdobył Zieliński. Pod koniec I połowy piłkarze kadry narodowej Arabii Saudyjskiej wywalczyli rzut karny i nie zamierzali się poddawać. W tej sytuacji kolejny raz niesamowicie pokazał się Wojtek Szczęsny, który odbił uderzenie z rzutu karnego, a potem dobitkę gracza kadry narodowej Arabii Saudyjskiej. Pierwsza część zakończyła się rezultatem 1:0 dla polskiej kadry narodowej. Podczas drugiej części kadra narodowa Polski strzeliła II. bramkę, a jej autorem był Robert Lewandowski. Gracz Barcy powiększył prowadzenie drużyny narodowej Polski po tym jak wykorzystał pomyłkę defensywnego gracza reprezentacji narodowej Arabii Saudyjskiej. Po dwóch spotkaniach polska reprezentacja piłkarska przewodzi w grupie C i ma spore szanse na awans do fazy pucharowej.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy