Zbliża się premierowy dzień nowej konsoli od Sony

Jeszcze w zeszłym roku obiecano, że w stosunkowo niedalekiej przyszłości japońska firma Sony przedstawi graczom swoje najnowsze dziecko, mianowicie PlayStation 5. Aktualnie wśród graczy w dalszym ciągu rozchwytywana jest ostatnia konsola oraz nie wygląda na to, żeby zainteresowanie nią mogło zmniejszać się. Aczkolwiek Sony zdecydowało się na wytworzenie konsoli nowej generacji, przez co fani nie mogą się jej już doczekać.

Świeże technologie w PlayStation 5

Marka Sony wielokrotnie pokazywała, iż jest innowatorem na rynku i jest w stanie zdziwić fanów. Konsola PS4 postawiła wysoką poprzeczkę konkurentom - to wszystko dzięki totalnie nowatorskiej jakości, której nigdy nie zaoferowała żadna inna firma. Efekty graficzne, naprawdę czułe kontrolery, gry nowszej generacji - gracze oczywiście potrafili docenić takie opisane atrakcje i dzięki temu na chwilę obecną PlayStation4 okazuje się być najlepiej sprzedawaną konsolą w historii.

Jednakże premiera PlayStation 4 nie była pozbawiona początkowych problemów - Japończycy chcieli przekroczyć różne technologie (co finalnie im się udało), lecz dzień premiery oraz wcześniejsze zaprezentowanie PS4 wzbudziły ambiwalentne uczucia. Konsumentom, którzy byli obeznani ze świetną konsolą PS3, nie w stu procentach przypasowały na przykład kontrolery, albowiem w pierwszej chwili wydawały się naprawdę nieforemne. Ostatecznie kontrolery mają zasadniczo podmienioną formę, aczkolwiek kłopotem został premierowy wypust konsoli PlayStation4. Konsola nadmiernie przegrzewała się, urządzenie potrafiło również samodzielnie resetować się.

Oczywiście po pewnym czasie oraz poprawach wrzucanych na bieżąco, się okazało, że jednak Sony podąża w dobrym kierunku, a sama konsola dostała miano szlagierowej. Rzecz jasna nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które sporo ludzi wspomina niesamowicie sentymentalnie.

PlayStation5 - hit czy kit?

Zapewne każdy gracz czy też fan świeżynek technologicznych ze zniecierpliwieniem oczekuje ukazania się nowej konsoli. Sony powiedziało, iż gry poznane na PS4 ruszą na nowszej konsoli (jednakże nie zadziała w drugą stronę, co licznym graczom się nie spodobało). Słychać w tej chwili pierwsze informacje o kłopotach z zamówieniami przedpremierowymi - ponoć firma Sony nie może się wyrobić z produkcją, jednakże nie można mieć pewności, czy nie są to aby tylko wredne głosy hejterów. W Sieci wyskakują się kolejne wieści również o tym, że PlayStation5 może mieć teoretycznie problem z jakością 4k. Jednakże i w tym wypadku pewne nie jest, jaka jest prawda. Prawdy dowiemy się w chwili premiery, mianowicie dziewiętnastego listopada 2020 roku.