Wybory prezydenta w USA zaczną się już wkrótce

Wybory prezydenta w USA zaczną się już wkrótce

W tym roku USA wybierze następną głowę państwa. W tym momencie ten obowiązek obejmuje Donald Trump i oczywiście stara się on o ponowny wybór. Mimo wszystko konkurencja nie śpi i 50 dni przed wyborami mamy możliwość zapoznania się z publiczną opinią. Jak dokładnie się prezentuje obecna sytuacja? Szanse którego kandydata są największe? W opozycji z 2016 rokiem, najpoważniejszy konkurent Trumpa ma znacznie wyższą przewagę.

Przedstawiciel Demokratów, Joe Biden, ma ponad 7% przewagi nad aktualnym prezydentem Ameryki. Mimo to komitet wyborczy Donalda Trumpa nie rozpacza i nie twierdzi, żeby bieżące sondy przedstawiały przyszły rezultat głosowania. W ostatnim głosowaniu sytuacja była trochę podobna - była sekretarz stanu w ostatnim głosowaniu również prowadziła, ale jej przewaga nie była aż tak spektakularna. Było to wyłącznie 2,3%. Niezależnie od tego, że była sekretarz stanu posiadała przewagę i otrzymała większą liczbę głosów, jeśli weźmiemy pod uwagę całe USA, przegrała wybory z obecnym prezydentem.

Ciekawe jest to, iż w Ameryce nie decyduje o wygranej ilość poszczególnych głosów. Wiążący się okazuje głos elektorów - we wszystkich stanach jest określona ich ilość i jest uzależniona ona od populacji w danym stanie. Kilka stanów - Pensylwania, Wisconsin, Michigan, Arizona oraz Floryda - bitwę toczy ze sobą przede wszystkim.

W każdym wyżej wymienionym stanie sondaże różnią się między sobą. Raz przoduje Donald Trump, w innych stanach frakcji demokratycznej. Sytuacja więc okazuje się nie być łatwa do przewidzenia. Wiele oczywiście będzie zależeć od ogólnych poglądów w konkretnej części kraju - zdarza się, iż ludzie przedstawiają typowo republikańskie postawy, a czasem okazują się to demokratyczne idee. Jednakże chociażby w stanach w znacznej mierze republikańskich w ostatnich latach zaszły ogromne modyfikacje. Sporo dzięki młodym ludziom, którzy posiadają dosyć liberalne idee, a podejmują decyzję o przeprowadzce ze względu na mieszkania w niskich cenach. Podobne podpisy być może będą miały duży wpływ na wybór nową głowę kraju.

A jakim sposobem się odbędzie głosowanie w okresie epidemii? Przez koronawirusa głosowanie zostanie wydłużone, gdyż rozpoczynają się już za niedługo. Ogromna ilość obywateli zdecydowała się oddawać swój głos korespondencyjnie.

Należy zatem poczekać na dalszy rozwój sytuacji - biorąc pod uwagę ostatnie wybory, nic nie jest do końca pewne toteż sugerowanie się opinią publiczną się może okazać błędne.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy